Pohlednice Žižkovská věž

Pohlednici můžeme nadepsat, ofrankovat poštou Libějovice a nechat odeslat komukoliv si přejete udělat radost.  Nebo Vám ji pošleme čistou v obálce. Stačí když nám to napíšete do poznamky v objednávce.

80 Kč
pohled zizkov
ZDARMAZDARMA

Žižkovská televizní věž, Žižkovská věž či TVPM je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší stavbou (216 m) v hlavním městě. Leží na rozhraní Žižkova a Vinohrad, v oblasti Mahlerových sadů.

Byla postavena v letech 1985 až 1992 Inženýrskými a průmyslovými stavbami Ostrava podle návrhu architekta Václava Aulického, statika Jiřího Kozáka a Alexe Béma.

Součástí samotného vysílače jsou i obří mimina od Davida Černého. Mimina byla původně vytvořena pro instalaci na Muzeu moderního umění v Chicagu. Obří miminka mají místo obličeje vyražený jakýsi kód, což z nich dělá nejen strašidelná stvoření, ale vede také k zamyšlení. Miminka byla na Žižkovskou věž poprvé umístěna v roce 2000 v rámci akce Praha – Evropské město kultury. Celkem 10 soch batolat lezoucích nahoru a dolů mělo být na věži jen dočasně, díky kladnému ohlasu však zůstala natrvalo. K vidění jsou zde od jara 2019.

Pohlednice

Autor: Martin Paseka, Žižkovský vysílač, 2022
Rozměr: 10 x 15 cm

Zpět do obchodu